Aile Dizimi Eğitimi

↓ 28%

3,250 

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Aile Dizimi Eğitimin temel amacı, katılımcıların aile dizimi modelini bireysel ve aile danışmanlığında pratik olarak kullanabilmelerini sağlamaktır. Aile Dizimi Eğitim sonunda uzmanlar aile dizimi tekniğini nasıl uygulayacaklarını ve hangi materyallerle aile dizimini gerçekleştirebileceklerini öğrenecekler.

Yorum yapın

120 SAAT E-DEVLETTEN SORGULANABİLİR SERTİFİKA

AİLE BAKANLIĞI-MEB VE ÖZEL KURUMLARDA GEÇERLİDİ

 

Aile Dizimi, ailenin kuşaklar boyu, birbirine görünmez bir bağla, çok daha derinden bağlı olduğu anlayışına dayanmaktadır.

Aile Dizimi, bir sistem olarak ele alınan ailede normalde saklı işleyen dinamikleri görünür hale getirmede kullanılan bir tekniktir.

Aile dizimi uygulamaları kişilere, ailelerinden sadece genetik kodları almadıklarını bunların yanı sıra ruhsal mirası nasıl devraldıklarını da gösterir. Böylece kişiler, bu güne kadar yaşadıkları ve anlamlandıramadıkları bazı korku, kaygı ve tekrarlanan başarısızlıklarını hatta geçmeyen ruhsal sıkıntılarının kaynağını fark etme olanağı bulurlar.

Aile Dizimi ile yıllardır geçmeyen depresyonunuzun nedeni hiç tanımadığınız bir aile üyesinden devraldığınız psikolojik miras olabilir. Bu teknikte, kaynağı bulunan sorunlar daha kolay çözümlenebilir hale gelebilir.

 

AİLE DİZİMİ EĞİTİMİN AMACI

Aile Dizimi Eğitimin temel amacı, katılımcıların aile dizimi modelini bireysel ve aile danışmanlığında pratik olarak kullanabilmelerini sağlamaktır.

Aile Dizimi Eğitim sonunda uzmanlar aile dizimi tekniğini nasıl uygulayacaklarını ve hangi materyallerle aile dizimini gerçekleştirebileceklerini öğrenecekler.

Aile dizimi eğitiminde ayrıca her bir katılımcının yaşantısal olarak kendi aile dizimlerini yapmalarını sağlayarak kişisel aile süreçlerinden geçmeleri ve bu şekilde farkındalık kazanmaları da amaçlanmaktadır.

 

AİLE DİZİMİ EĞİTİMİNE KİMLER ALABİLİR?

  • Çocuk Gelişim Uzmanları
  • Sosyologlar
  • Psikologlar
  • Psikolojik Danışmanlar
  • Sosyal Hizmet Uzmanları
  • Hemşireler (Lisans ve Yüksek Lisans Mezunları)
  • Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler
  • Belirtilen bölümlerin son sınıf öğrencileri

 

KISACA EĞİTİMİN İÇERİĞİ;

Aile Dizimi Eğitimi Bert Hellinger’in hayatı ile başlayıp ,sistematik aile terapisi ve grup terapisi ile ilgili temel bilgiler verildikten sonra, aile dizimi kuramı, aile dizimi ile psiko drama, aile dizimi nasıl yapılır, aile dizimi bireysel uygulama, vaka örnekleri ve aile diziminde sUçlu kurban ilişkisi ve özdeşim konuları anlatılıyor.

EĞİTİMİN YANINDA AİLE DİZİMİ MATERYALLERİ HEDİYE!

Öğrenci Yorumları

0.0 / 5
0
0
0
0
0
Yorum Yap

Henüz yorum yapılmamış.

“Aile Dizimi Eğitimi” için ilk yorum yapan siz olun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aile Dizimi Eğitimi
Aile Dizimi Eğitimi

3,250 

Eğitimnet Akademi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart