En İyi Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi

En İyi Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı Eğitim Net Akademi Güvencesiyle…

Yaşam koçluğu, insanların hedeflerine ve hayallerine ulaşabilmeleri için profesyonel destek sağlayan sistemdir. İnsanların en yüksek potansiyeline ulaşmasını sağlayan bir yolculuk, eğitim ve bilgilenme biçimidir.

Yaşam koçu; Kişinin var olan potansiyelini fark etmesini sağlayarak hedeflerine ulaşmasında odaklanmasını sağlayan gelişim sürecini destekleyen kişidir. Sürekli gelişim içinde olma, kendi değerlerini ve hedeflerini belirleme, gerçek bir plan içinde yaşama hayaline hizmet eder.

Yaşam Koçluğu eğitimi  ile danışan ve koç arasında planlı bir gelişim ilişkisinin kurulması için gerekli olan özel beceri ve tekniklerin kazanılmasını sağlamaktadır. Yaşam Koçluğu Eğitimi ile hem kişisel yaşam koçu olarak motivasyon, ilişkiler, iletişim veya farkındalık kazanma gibi alanlarda çalışabilir hem de mesleki yaşam koçu olarak kariyerine devam etmek isteyenlerin iş, spor, sanat ve ya siyaset dünyasında çalışabilirler. 

Profesyonel Koçluk, bireylerin kendileri için seçtikleri hedeflere ulaşmalarında performanslarını artırarak, iş ve özel yaşamlarında kaliteli ve etkin sonuçlar elde etmelerini hedefleyen mesleki bir yardımdır.

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi ile koçluk eğitimini en üst seviyeye taşımak, belirlenmiş kalite standartlarında profesyonellerin yetiştirilmesini sağlamak ve onların başarılarına destek vererek yanlarında olmak amaçlanmaktadır.

Profesyonel Koçlar; Psikolojik Danışman, Psikolog değildir. Gündelik problemlerde farklı bakış açıları kazandırır. Pratik problem çözme ve iletişim becerileri sağlar. Koç, danışanların kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür.

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi ’ne Kimler Katılabilir ?

 • Eğitmenler,
 • Psikolojik Danışmanlar,
 • Psikologlar,
 • Sağlık çalışanları,
 • Koçluk alanında profesyonelleşmek isteyenler,
 • Kişisel gelişimine katkı sağlamak ve Kişisel gelişim alanında çalışmak isteyen kişiler En İyi Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi ne katılabilirler.
Yaşam Koçluğuna Giden Yolda Eğitim Süreci
 1. A Senkron Sistemi ile Teorik Eğitim ve Doküman
 2. Eğitmen ile Canlı Görüşme İmkanı
 3. Ödevlendirme Yöntemi ile Eğitimde Uzmanlaşma
 4. Uygulamalı Eğitim İmkanı
 5. Süpervizyon
 6. Canlı Eğitim Sistemi ile Soru Cevap
 7. Sınav (50 ve Üzeri Puan)
 8. Sertifika
Yaşam Koçluğu Sertifikası
 1. Sertifika Kapsamı             : Uluslararası ve Ömür Boyu Geçerli
 2. Sertifika Veren Kurum   : Anlaşmalı Üniversite Onaylı Sertifika
 3. Eğitim Süresi                         : 3 Ay
 4. Eğitim Müfredatı                :640 Saat (220 Saat Teorik Eğitim – 220 Saat Uygulama – 200 Saat Süpervizyon )

En İyi Yaşam Koçluğu Eğitimine Katılmak ve Anlaşmalı Üniversite Onaylı Sertifika Sahibi Olmak İçin Eğitim Net Akademi… Eğitim Danışmanınızı Hemen Ara… +90 537 441 01 22  

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi

Eğitimnet Akademi
Görüşleriniz Bizim İçin Önemli. Yorum Yapın

Yorumunuz

Eğitimnet Akademi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart