En Kapsamlı Cinsel Terapi Eğitimi

En Kapsamlı Cinsel Terapi Eğitimi Uygulayıcı Sertifika Programı Eğitim Net Akademi Güvencesiyle…

Cinsel terapi eğitimi uygulayıcı sertifika programı üniversite iş birliği ile hazırlanan sertifikalı eğitim programıdır. Eğitime katılan kursiyerler cinsel sorunlara yönelik müdahaleyi sağlayacak bilgi ve beceri kazanacaktır. Cinsel terapi uygulayıcı sertifikası ile Cinsel Terapi Uzmanı olarak çalışabilmektedirler. 

Cinsel terapinin nasıl uygulanacağı, Cinsel terapi teknikleri alanlarında psikoloji danışmanlık ve tedavi hizmetleri veren profesyonellerin kişisel gelişimlerini sağlamak ve mesleki yeterliliklerini tamamlamaları hedeflenmektedir.

En Kapsamlı Cinsel Terapi Eğitimi ile katılımcılar, cinsel sorun ile başvuran bireylere, uygun tanısal değerlendirmeyi, cinsel sorunun klinik önemini, cinsel soruna yönelik bilgilendirme oturumlarını, cinsel sorunlara müdahaleyi, sorunun tedavisi konusunda yönlendirme ve bilgilendirmeleri yapabilmeleri, bireylere yönelik cinsel eğitim programları düzenleme ve yürütmelerini (Bibliyo Terapi) ve cinsel soruna yönelik müdahaleyi sağlayacak bilgi ve becerinin kazandırılması amaçlanmıştır.

Cinsel terapi, cinsel sorunlar konusunda eğitim almış deneyimli psikiyatrist ve psikologlar tarafından cinsel sorunları olan birey ya da çiftlere uygulanan bir tür kognitif davranış tedavisi olarak tanımlanmaktadır.

Cinsellik, cinsel gelişim, cinsel bozukluklar, cinsel kimlik durumları, cinsel yönelim, parafililer, cinsel istismar ve cinsel işlev bozuklukları alanında yaşanan sorunlar ve tedavisi alanında cinsel terapist olarak çalışacak ve toplumun bu konularda bilgilendirmesinde görev alacak sağlık ve ruh sağlığı profesyonellerinin özel bir eğitim almasını sağlamayı amaçlamaktayız.

Cinsel Terapi uzmanları bireylerin karşılaştığı cinsel sorunların çözümü esnasında uygulayacağı duygusal, bilişsel ve davranışçı terapi yöntemleri ile eşlerin cinsellik, cinsel anatomi ve fizyoloji, kadın ve erkek cinselliği konusunda bilgilendirilmeleri ve bu konuda farkındalıklarının oluşması sağlamaktadır. Ayrıca cinsellik konusunda bilinen yanlışlıklar düzeltilerek çiftin ilişkisinde cinselliğin ön plana geldiği yeni bir iletişim tarzı oluşturmalarına yardımcı olur.

Cinsel Terapi Uzmanlarının Özellikleri Nelerdir?

 • Cinsel Terapist mesleğin temel etik kurallarına uygun olarak açık görüşlü, cinselliğe olumlu bakan, tarafsız, hoşgörülü ,esnek ,yargılamayan, farklılıklara saygılı, kendi değerlerini yansıtmayan, bilgili, güvenilir biri olmalıdır.
 • Cinsel Terapi Uzmanı danışanlarına yetki ve özelliklerini açıkça ve doğru olarak anlatmalı danışanın menfaatini korumalıdır.
 • Cinsel Terapi Danışmanları tanı koymadan önce yeterli bir öykü almalı ve gereken tetkikleri yaptırmalıdır. 
 • Cinsel Terapist uygulanacak tedavinin seçiminden sorumlu olmakla birlikte hastayı olası tüm tedavi çeşit ve olanakları konusunda aydınlatmalı ve onun da fikrini almalıdır. Tedaviden önce söz konusu cinsel sorunun yapısı, uygulayacağı tedavinin özellikleri ve kuralları, bu sorun için uygulayacağı tedavinin etkinliği konusunda hastaya bilgi vermelidir.
 • Cinsel Terapi Uzmanı tedavi ya da danışma ilişkisi sürecinde danışana ait edindiği tüm bilgileri ve hasta ile mesleki ilişkisini yasal zorunluluk, hastanın ya da bir başkasının hayatına ya da güvenliğine ilişkin açık bir tehlike durumu dışında saklı tutmak zorundadır.
 • Cinsel Terapi Danışmanları terapide danışan ile arasında cinsel ilişki veya herhangi bir yakınlığa yer yoktur. Hastayla tedavi ilişkisi dışında ticari veya sosyal ya da herhangi bir başka ilişkiye girmemelidir.
 • Cinsel istek Farklılıkları
 • Vajinismus
 • Ereksiyon (Sertleşme) Sorunları
 • Erken Boşalma
 • Ağrılı Cinsel İlişki gibi cinsel sorunların çözüm yollarını bu eğitimde bulabileceksiniz.

İnsanın yaradılışından beri giderilmesi gereken acil temel ihtiyaçlardan birisi olan Cinsellik kişiler arası iletişimin özel bir ifade biçimidir. 

Bedensel, psikolojik, sosyal koşullardan etkilenen cinsellik alanında bireylere destek olmak ve aile kavramının bütünlüğünü korumak ve bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişiler Eğitim Net Akademi sitemiz üzerinden Cinsel Terapi Eğitimine hemen katılabilirler.

Cinsel Terapi Uygulayıcılığına Giden Yolda Eğitim Süreci
 1. A Senkron Sistemi ile Teorik Eğitim ve Doküman
 2. Eğitmen ile Canlı Görüşme İmkanı
 3. Ödevlendirme Yöntemi ile Eğitimde Uzmanlaşma
 4. Uygulamalı Eğitim İmkanı
 5. Süpervizyon
 6. Canlı Eğitim Sistemi ile Soru Cevap
 7. Sınav (50 ve Üzeri Puan)
 8. Sertifika
Cinsel Terapi Uygulayıcı Sertifikası
 1. Sertifika Kapsamı             : Uluslararası ve Ömür Boyu Geçerli
 2. Sertifika Veren Kurum   : Anlaşmalı Üniversite Onaylı Sertifika
 3. Eğitim Süresi                         : 3 Ay
 4. Eğitim Müfredatı                : 360 Saat (120 Saat Teorik Eğitim – 120 Saat Uygulama – 120 Saat Süpervizyon )

En Kapsamlı Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimine Katılmak ve Anlaşmalı Üniversite Onaylı Sertifika Sahibi Olmak İçin Eğitim Net Akademi… Eğitim Danışmanınızı Hemen Ara… +90 537 441 01 22  

Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi

Eğitimnet Akademi
Görüşleriniz Bizim İçin Önemli. Yorum Yapın

Yorumunuz

Eğitimnet Akademi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart