En iyi Psikopedogojik Açıdan Resim Analizi Eğitimi

En iyi Psikopedogojik Açıdan Resim Analizi Eğitimi Sertifika Programı Eğitim Net Akademi Güvencesiyle…

Resim, çocuğun dışarı yansıtamadığı duygularının dilidir. Resim, çocuğun iç dünyasını dışarı yansıtan bir iletişim aracıdır. Çocuk resimleri davranışsal, psikolojik ve fizyolojik gelişmeleri izlemek açısından önemli bir veri olarak değerlendirilmektedir. Çocuğu tanımamızı, neler hissettiğini, neler yaşadığını, duygularını düşüncelerini, aileye ve sosyal çevreye bakış açısı hakkında konusunda bize oldukça önemli ipuçları verir.

Psikopedogojik Açıdan Resim Analizi Eğitimi ile çocuğun çizmiş olduğu resim aracılığıyla çocuğu tanımak, anlamak ve duygu ve düşünceleri hakkında bilgi sahibi olmak ve iç dünyalarını öğrenmek için en etkili yöntemlerden birisi olan resim yorumlama teknikleri öğretilmesi amaçlanmaktadır.

Çocuk Resimleri Analizi ve Psikolojik Resim Testleri Eğitimi ile çocukların çizmiş oldukları resimlerin, kağıda yerleştirme şekline, sayfayı kullanış biçimine, yer yön şekline, mekan perspektif, orantı, renkler, realizm açısından, resmin içeriğine göre ve birçok resim özellikleri sayesinde bir resmi analiz edebilme becerisine sahip olacaksınız.

Çocuk resmi yorumlama ve analizi eğitimi, çocukların çizdiği resimleri yorumlarken dikkat edilecek noktaları, resim analizi ve resim yorumlama yapabilmeyi öğreneceğimiz programdır.

Çocukların içe kapanıklık, dürtüsellik, hiperaktivite, dikkat dağınıklığı, iletişim kopukluğu, özgüven eksikliği, okul fobisi, yalan söyleme, tırnak yeme, alt ıslatma, ebeveyn kaybı, okulda başarısızlık, cinsel istismar, sosyal fobi, obsesif-kompulsif davranış, öğrenme problemleri, zeka geriliği, üstün zekalılık gibi ruhsal problemler hakkında teşhis ve tedavi yapılabilmek için resim analizi eğitimi son derece önemlidir.

Psikopedogojik Açıdan Resim Analizi Eğitimi Kimler Katılabilir ?

 • Öğretmenler
 • Sosyologlar
 • Psikologlar
 • Eğitim Fakültesi Mezun ve Öğrencileri
 • Psikolojik Danışmanlar
 • Çocuk Gelişimi Uzmanları
 • Sosyal Hizmet Uzmanları
 • Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri ve Asistanları,
 • Çocuk ve aile ilişkilerini geliştirmek ve yeni uzmanlık kazanmak isteyenler ve çocuk gelişimi, psikolojisi, eğitimi ve çocuk ebeveyn ilişkisi konularında kendilerini geliştirmek isteyen tüm anne babalar En iyi Psikopedogojik Açıdan Resim Analizi Eğitimi programına katılabilir.
Resim Analizi Testi Uygulayıcılığına Giden Yolda Eğitim Süreci
 1. A Senkron Sistemi ile Teorik Eğitim ve Doküman
 2. Eğitmen ile Canlı Görüşme İmkanı
 3. Ödevlendirme Yöntemi ile Eğitimde Uzmanlaşma
 4. Uygulamalı Eğitim İmkanı
 5. Süpervizyon
 6. Canlı Eğitim Sistemi ile Soru Cevap
 7. Sınav (50 ve Üzeri Puan)
 8. Sertifika
Psikopedogojik Açıdan Resim Analizi Eğitimi Sertifikası
 1. Sertifika Kapsamı             : Uluslararası ve Ömür Boyu Geçerli
 2. Sertifika Veren Kurum   : Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika
 3. Eğitim Süresi                         : 3 Ay
 4. Eğitim Müfredatı                : 210 Saat (36 Saat Teorik Eğitim – 114 Saat Uygulama – 60 Saat Süpervizyon )

En İyi Psikopedogojik Açıdan Resim Analizi Eğitimine Katılmak ve Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika Sahibi Olmak İçin Eğitim Net Akademi… Eğitim Danışmanınızı Hemen Ara… +90 535 977 04 07  

Psikopedogojik Açıdan Resim Analizi Eğitimi

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

© 2020 Eğitimnet Akademi

Eğitimnet Akademi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart